Мешканці Прикарпаття переплачують за електроенергію, – ЗМІ


ДТЕК Ріната Ахметова не постачає дешеву електроенергію з Європи на Бурштинський енергоострів, змушуючи мешканців Івано-Франківської, Львівської і Закарпатської областей купувати енергію на третину дорожче від решти України. Об этом сообщает ИНФОРМАТОР со ссылкой на СМИ.

Як стверджує редактор антикорупційного сайту “Наші гроші” Юрій Ніколов, основним виробником електроенергії для енергоострову є ДТЕК (95%), але окрім виробітку є можливість постачання імпортної електроенергії з території Європи, що могло б збити ціни для Бурштинського острова, передає Zaxid.net.

Основним імпортером також є група ДТЕК, яка контролює приблизно 70% усього імпорту з напрямку Словаччини. Але імпорт з невідомих причин відбувається далеко не в повному обсязі: у серпні група Ахметова використала квоту на імпорт всього на – 32%, у вересні – на 25%. Хоча решта вісім фірм, що займаються сумарно 30% імпорту, використовують свої квоти на 90-100%.

Голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус також переконаний, що ДТЕК блокує конкуренцію, тобто не дає можливість іншим трейдерам імпортувати дешевшу електроенергію із Словаччини в Україну. Це робиться для того, щоб мати можливість спалювати більше свого дешевого вугілля та отримувати надприбутки у рамках вертикальної інтеграції –монопольне становище ДТЕК дає такі можливості.

Тому Андрій Герус звернувся до НКРЕП, проте жодної реакції від регулятора поки що не отримав.

Нагадуємо, Бурштинський енергоострів – це умовна територія, від’єднана від енергосистеми України, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції, що належить групі ДТЕК Ріната Ахметова, разом з прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Всього на цій території мешкає орієнтовно 3 млн українців.

Читайте також: Міста і громади Прикарпаття обурені новими тарифами на електрику


Джерело статті: “http://gk-press.if.ua/meshkantsi-prykarpattya-pereplachuyut-za-elektroenergiyu-zmi/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя